SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

Bakan Zanganeh, petrol fiyatları düşüreceğiz

Bakan Zanganeh, petrol fiyatları düşüreceğiz
Bu haber 08 Nisan 2020 - 7:47 'de eklendi. 190.099 kez görüntülendi.

İran Petrol Bakanı Bijan Zanganeh, yapılacak bir toplantıdan net bir sonuç alınamaması halinde hali hazırdaki düşük petrol fiyatlarının daha aşağı gelebileceği uyarısında bulundu.

ABD ve Kanada’nın da üretim kısıntısına katılmalarını isteyen İran, OPEC+ toplantısı başlamadan önce temel üretim seviyesinin ve kısıntıların nasıl dağıtılacağının ortaya konması gerektiğini savundu.

ABD’DE SENATÖRLER SUUDİ YETKİLİLER İLE GÖRÜŞECEK
Petrol üretiminin kısılmaması halinde Suudi Arabistan’da bulunan ABD savunma sistemlerinin ve askerlerinin geri çekilmesi yönünde bir yasa tasarısını Kongre’ye sunan Cumhuriyetçi senatörler, Cumartesi günü Suudi yetkililer ile görüşecekler.

Konuya yakın kaynakların verdikleri bilgiye göre Senatörler Kevin Cramer ve Dan Sullivan, Suudi yetkililer ile bir araya gelecekler ve görüşmede global petrol piyasalarında istikrarın sağlanması ele alınacak.

Cramer ve Sulllivan’ın Kongre’ye sundukları tasanı Suudi Arabistan’da bulunan Amerikan hava savunma sistemleri Patriot ve THAAD’lar ile Amerikan askerlerinin geri çekilmesini öngörüyor.
kaynak:Takvim

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER