SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

BİNGÖL’ÜN TANINAN SİMALARINDAN YERELDEN ULUSALA ‘’SAĞLIKLI YARINLAR’’ TEMALI EVDE KAL ÇAĞRISI

BİNGÖL’ÜN TANINAN SİMALARINDAN YERELDEN ULUSALA ‘’SAĞLIKLI YARINLAR’’ TEMALI EVDE KAL ÇAĞRISI
Bu haber 14 Nisan 2020 - 19:28 'de eklendi. 178.734 kez görüntülendi.

ABDURRAHMAN DELEN-İSTANBUL

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid- 19) salgını maalesef ülkemizde de görülmeye başladığı andan itibaren. bizlerin sosyal hayattan uzak durup evlerimizde bir süreliğine inzivaya çekilmemize neden oldu… Bilindiği üzere, tüm uzmanlar tarafından bu salgının önüne geçebilmek adına en büyük kozun sosyal mesafe kuralına uymak olduğu belirtiliyor. Bu nedenle mümkün olduğunca evde kalıp bir süreliğine sosyal yaşamdan uzak durmamız gerekiyor. Bu kapsamda da toplum içinden çoğu kesim sosyal sorumluluk bilinciyle bu konuya dikkat çekmek üzere bir takım çalışmalar yaparak bu süreçte evde kalmanın gerekli olduğu yönünde çağrılarda bulunuyor.

‘’Sağlıklı Yarınlar’’ İçin Bir Çağrıda Bingöllülerden
Ankara’da İletişim fakültesi Yüksek Lisans Öğrencisi Vural Koşunkartay’ın Genel Yayın Yönetmenliğinde Sanatçısından , Yazarına Sporcusundan STK ve İş dünyası temsilcilerine Bingöl’ün tanınan simaları Bingöl merkezli 5 farklı şehirden( İstanbul ,Ankara, İzmir, Isparta ve Bingöl) Sağlıklı Yarınlar için bende evdeyim peki sende evde misin ? çağrısıyla bir araya geldi.

İlk etapta yerel bir çalışma gibi görünse de , bu çalışmada ulusal arenada tanınmış birçok kişi yer alıyor. Yaptığı çalışmalarla büyük başarılara imza atmış ve son olarak sağlık çalışanlarına yönelik yazıp seslendirdiği şiiri ile gündemden düşmeyen şair Abdurrahman Delen , Türk Arap Medyası Derneği Başkanı Ünlü Gazeteci Turan Kışlakçı özellikle Slikozis Hastalığı ile mücadele kapsamında büyük emekleri olan Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaarsalan, Ankara, İstanbul ve İzmir’den Bingöl dernek başkanları ve nice kıymetli kişiler yer almakta. Öte yandan Pazartesi günü sosyal medya ile paylaşılan bu çağrı kısa sürede binlerce kişi tarafından görüntülenip yüzlerce beğeni, yorum ve paylaşım aldı.

Ayrıca Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan’da, hemşerilerinin bu çağrısına bizler, sizler için görevimizin başındayız mesajlı bir video ile destek verip çalışmada yer aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER