SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

Murat Uygur’dan Turgut Özal’ın Ölüm Yıl dönümü Mesajı

Murat Uygur’dan Turgut Özal’ın Ölüm Yıl dönümü Mesajı
Bu haber 17 Nisan 2020 - 9:03 'de eklendi. 231.219 kez görüntülendi.

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Yönetmen Murat Uygur, Turgut Özal’ın 27. Ölüm yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Uygur, Turgut ÖZAL, 3 Ekim 1927’de Malatya’da başlayan ve 17 Nisan 1993’te Ankara’da sona eren ömrünü ülkesine ve milletine hizmetle geçirmiş, bugün Türkiye’de ve dünyada hatırası minnetle yad edilen tarihe mal olmuş bir şahsiyettir.

Turgut ÖZAL, Türkiye Cumhuriyetinin tarihine yön veren en önemli liderlerden birisidir. Türkiye cumhuriyetinin tarihi yazılırken Onun isminin anılmadan geçilmesi mümkün değildir.

Turgut özal’ın başbakanlık yaptığı dönemde Türkiye, devletçi bir ekonomiden serbest piyasa düzenine geçişi esas alan yapısal değişim programını gerçekleştirmiş, ithal ikamesini esas alan iktisadi yapıdan ihracata dayalı, büyümeyi esas alan rekabetçi bir piyasa ekonomisine kavuşarak adeta çağ atlamıştır.
Türkiye’nin çok önemli bir dönemine damgasını vurmuş olan Merhum özal , çok yönlü düşünce ve aksiyon insanı olmanın yanında başarılı bir siyaset ve devlet adamı olarak tüm dünyanın saygı duyduğu bir lider olarak kabul edilmiştir.

O, daima yüzü gülen ve Türkiye’nin geleceğine olan iyimserliğini hep koruyan, demokrasinin esas amacı olan halk iradesinin yönetime yansımasını sağlayan önemli bir aktör olmuştur. Özgürlüklerin ve insan haklarının ülkemizde yerleşmesi için verdiği mücadele Onun isminin Milletimizin kalbinde yer etmesinin en önemli nedenlerinden biridir.

Aziz Türk Milleti, Onun ülkesine ve milletine yaptığı hizmetleri hatırlayarak her dem taze tuttuğu hatıralarıyla Onu hafızasında ve gönlünde yaşatacaktır.

Vefatının sene-i devriyesinde büyük devlet ve gönül insanı Turgut özal’ı hürmet ve minnetle anıyor, kendisine Cenab-ı Hak’tan rahmet ve mağfiret niyaz ediyorum.
Ruhu şad olsun.”

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER