SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

SANKON DAN RIFAT HISARCIKLIOĞLU ‘NA KUTLAMA

SANKON DAN RIFAT HISARCIKLIOĞLU ‘NA KUTLAMA
Bu haber 03 Aralık 2022 - 13:23 'de eklendi. 83.750 kez görüntülendi.

SANKON DAN RIFAT HISARCIKLIOĞLU ‘NA KUTLAMA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim kurulu başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu 2014 yılından bu yana sürdürdüğü Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları (CACCI )Başkan Yardımcılığı görevine 2023 ve 2024 yılları için yeniden seçildi.

Avusturalya’ da yapılan seçimlerde, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu yeniden Başkan Yardımcısı olarak seçilirken, mevcut başkan Samir Modi görevini Avusturalya’ dan Peter Mcmulline devretti.

Asya – Pasifik Ticaret Ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) 1966 yılında 10 ulusal ticaret odası tarafından Tayvan’da kuruldu. Avusturalya kıtasından Doğu Asya’ya, Güneydoğu Asya’dan, Güney Asya’ya ve Güney Asya’dan, Orta Asya’ya kadar bir çok ülkenin odalar birlikleri CACCI’ ye üyedir. Aralarında Türkiye’ nin de bulunduğu 28 ülkenin üye olduğu CACCI, dünya ekonomisinin yüzde 23′ ünü kapsayan Asya Pasifik Bölgesi’nin en büyük iş dünyası örgütü olma özelliğine sahiptir.

CACCI 28 ülkeden yaklaşık 3 milyon şirketi temsil etmektedir.

Sanayi Ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, CACCI Başkan Yardımcılığı görevine yeniden seçilen M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’ na kutlama geldi .

SANKON Dış İlişkiler Kurulu Başkanı, İş Kadını Hilal Amil, yapmış olduğu yazılı açıklamasında, “CACCI gibi dünyanın en önemli küresel iş dünyası kuruluşunun Başkan Yardımcılığı görevine, TOBB Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’ nun seçilmesini SANKON Yönetim Kurulu adına büyük bir memmuniyetle karşıliyoruz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER