SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

Fakir Fukara Babası Toru’yu, Yanlış Tedavi Mi Öldürdü?

Fakir Fukara Babası Toru’yu, Yanlış Tedavi Mi Öldürdü?
Bu haber 28 Eylül 2020 - 11:07 'de eklendi. 102.628 kez görüntülendi.

Fakir fukaranın babası, Urfalı İş İnsanı İbrahim Toru’ya yanlış tedavi uygulandığı iddia edildi.

Şanlıurfa’nın sevilen isimlerinden, fakir fukara babası olarak anılan Urfalı İş İnsanı- Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru’yu, kendisinine uygulanan yanlış tedavinin öldürdüğü iddia edildi.

Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde Yatan Toru’nun Durumu Ağırlaştı
Koronavirüs testinin pozitif çıkmasından sonra Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde yatarak tedavi gören Toru’nun durumu bir süre sonra ağırlaştı. Solunum almakta güçlük çekmesinin ardından yoğun bakım ünitesine kaldırılan Toru’ya tedaviye cevap vermemesinin ardından plazma kan bağışı tedavisi uygulandı.

İmmün Plazma Tedavisi Nedir?

Plazmada yer alan “immünglobulin” denilen antikorlar, yoğun bakıma alınmış, solunum sıkıntısına girmiş, durumu kötüye giden ve riski yükselmiş hastaları uygulanan bir tedavi yöntem olup bu tedavi yöntemidir.

Hastalık geçiren ve sağlığına kavuşan hastaların kanlarına halen virüse karşı oluşan antikor ve proteinler bulunmaktadır. Bu protein ve antikorlar kan plazmasında serum adı verilen sarı sıvı alanda yer alır. İmmün plazma tedavisinde ise hastalığı geçiren ve sağlığına kavuşan kişilerden alınan kan plazmaları, durumu ağrı olan hastalara enjekte edilmektedir.

Toru’yu Uygulanan Yanlış Tedavi Mi Öldürdü?
Söz konusu İmmün tedavisi durumu ağırlaşan İbrahim Toru’ya da uygulandı. Uygulanan tedavinin ardından hayatını kaybeden İbrahim Toru’ya yanlış tedavi uygulandığı iddiaları sosyal medya gündemine oturdu. İddialar sosyal medyada yer alan çeşitli kullanıcılar tarafından dile getirildi.

Yetkililer Açıklama Yapacak Mı?

Ölümünün ardından neredeyse Türkiye’nin her bölgesinde üzüntü ve başsağlığı mesajları yayınlanırken, Toru’nun tedavi süreci de merak haline geldi. Sosyal medya kullanıcılarının Toru’nun ölümü hakkında açıklama beklediği ortada iken, Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nin konu ile ilgili İbrahim Toru’nun sevenlerini bilgilendirmemesi akıllarda soru işareti bıraktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER