SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

Özel DC Lisans Koleji eğitime başlıyor!

Özel DC Lisans Koleji eğitime başlıyor!
Bu haber 27 Temmuz 2020 - 12:25 'de eklendi. 72.556 kez görüntülendi.

2013 yılından buyana Şanlıurfa’nın eğitim öncülerinden biri olan Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi yeni dönemde 9. Sınıf öğrenci kabulüne başladı. Sağlık lisesinin yanı sıra 2020-2021 eğitim öğretim döneminde Lisans Koleji Anadolu lisesi olarak eğitime başlayacak olan okulda sıkı bir hazırlık devam ediyor.
Özel DC Lisans Koleji Anadolu Lisesi okul yönetimi lansman programı düzenleyerek, kolejin kurucusu Dilek Çiftçi, Şanlıurfa’nın eğitim kalitesini artırmak adına yeni bir format program geliştirdiklerini belirtti.
LGS tercihlerinin başladığı bu süreçte lise kayıtlarını almaya başladıklarını belirten Çiftçi, düzenlenen programda gazetecilere yaptığı açıklamada, “Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak, 2013 yılından itibaren eğitim vermekteyiz. Sağlık lisemizin faaliyeti hala devam ediyor ve 9. sınıf kayıtlarımız da başlamıştır. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında çok farklı bir formatta, Şanlıurfa’da eğitim kalitesini ve başarısını artırmak adına yeni bir soluk olarak, Lisans koleji Anadolu Lisesi olarak da Allah’ın izniyle eğitime başlıyoruz. Kurumumuza ve eğitimimize gösterilen ilgi ve alakadan dolayı hem velilerimize hem öğrencilerimize teşekkür ediyor, saygıdeğer basın mensubu arkadaşlarımıza da bu programımıza yoğun katılım gösterdikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.
Özel DC Lisans Koleji Müdürü Mehmet Erdem de “2013 yılından itibaren eğitimin içerisindeyiz. Bu anlamda tecrübelerimiz var. 2020-2021 eğitim öğretim yılında yeni bir formatla Özel DC Lisans Koleji Anadolu Lisesi olarak eğitim vereceğiz. Yöneticilerimizle, eğitim kadromuzla iddialıyız. Çok güzel başarılara imza atacağız. Bu anlamda tüm öğrenci ve velilerimizi okulumuza davet ediyoruz” diye konuştu.

Haber:İbrahim Uygur

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER