SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

Sedat İğdeci `nin Hıdırellez Kutlama Mesajı

Sedat İğdeci `nin Hıdırellez Kutlama Mesajı
Bu haber 05 Mayıs 2020 - 20:53 'de eklendi. 57.491 kez görüntülendi.

ABDULLAH YİĞİT-BELARUS –ÖZEL HABER
Anadolu Birliği Partisi uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Si Finans Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sedat İğdeci, Hıdırellez Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

İğdeci mesajında; “Hıdırellez, bolluk, bereket ve sıcak yaz günlerinin habercisi olarak kabul edilmektedir.

6 Mayıs Hıdırellez günü, soğuk kış günlerinden sonra baharın gelmesi ve doğanın yeniden canlanması nedeniyle, Türk Dünyasında olduğu gibi ülkemizde de sevinç ve coşkuyla kutlanmaktadır. Sokaklarda yaşlı, genç birçok kesim tarafından ateşler yakılarak üzerinden atlanır, temsili olarak dilekler dilenir, piknikler yapılır insanlarımız baharla buluşmanın sevincini kucaklaşarak ve bir araya gelerek karşılar.

Bu yıl maalesef dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu ve mücadele ettiği Korona virüsü nedeniyle baharın gelişini evlerimizde karşılamak zorundayız. İnşallah virüs salgını ülkemizde bittiğinde yine eskisi gibi baharın gelişini en güzel şekilde kutlamaya devam edeceğiz.

Dostluğu, kardeşliği pekiştiren ve doğa sevgisini bizlere hatırlatan baharın müjdecisi Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı’nın, sağlık, mutluluk, huzur, kazanç ve bereket getirmesini diliyorum’ dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER