SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

Adem Köse’den Şehitler Haftası Mesajı

Adem Köse’den Şehitler Haftası Mesajı
Bu haber 14 Nisan 2020 - 15:23 'de eklendi. 32.440 kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor Konfederasyonu İstanbul İl Başkanı Adem Köse, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor Konfederasyonu İstanbul İl Başkanı Adem Köse , 14-20 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Vatanımızı, istiklalimizi ve bayrağımızı sarsılmaz imanları ve eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimize minnet borcumuz bir ömür boyu tükenmez. Bu vatan için kanını ve canını veren aziz şehitlerimizi bir kere daha saygıyla anıyoruz.

Ölümün üzerine gözlerini kırpmadan giden, kanlarıyla bayrağımıza al rengini veren bu insanlar, geride bize bu cennet vatanı bıraktılar. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” ifadelerini kullandı. Başkan Kutlu, mesajının devamında şehitlik mertebesinin ne kadar yüce bir mertebe olduğunu şu cümlelerle açıkladı: “Şehit, Allah rızası için, din, vatan, millet uğruna canını veren Müslüman kişiye denir. Şehitlik, İslam dininde peygamberlikten sonra gelen en yüce mertebedir. Türk Milleti için bu mertebeye ulaşmak, vatanı ve milleti için canını vermek şereflerin en büyüğüdür. Bu toprakların her karışı şehit kanlarıyla sulanmıştır.

Ülkemizin bugünlere ulaşması için sayısız zorluklara göğüs gerilmiştir. Milletimizin her ferdi, şehitlerimizin bıraktığı emanetin değerinin şuuru içindedir. Milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti, her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşıyacağız. Zafere ulaşarak vatanı ve bayrağı için şehit olan, bugün bizlerin bağımsız bir ülkede yaşamamızı sağlayan, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER