SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

Evde bakım, yaşlı ve engelli aylıkları bayramdan önce yatırılacak

Evde bakım, yaşlı ve engelli aylıkları bayramdan önce yatırılacak
Bu haber 25 Temmuz 2020 - 11:56 'de eklendi. 167.420 kez görüntülendi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, evde bakım, yaşlı ve engelli aylıklarının Kurban Bayramı nedeniyle öne çekilip 29 Temmuz’da yatırılacağını açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu yıl Kurban Bayramının 31 Temmuz-3 Ağustos tarihlerine denk gelmesi nedeniyle evde bakım aylığı ile yaşlı ve engelli aylıklarının ödeme tarihlerini öne çektiklerini söyledi.

Hepsi 29 Temmuz’da ödenecek

Bakan Selçuk, yaşlı ve engelli aylıklarının peşin olarak her ayın 5’i ila 9’u arasında ödendiğini hatırlatarak, “Bayram nedeniyle herkes için tek bir günde, 29 Temmuz’da ödemeleri yapacağız” dedi. Bakan Selçuk, evde bakım ödemelerinin de 29 Temmuz’da yapılacağını kaydetti.

1,4 milyon kişi faydalanacak

Bakan Selçuk, Ağustos ayı engelli ve yaşlı aylıklarından 768 bin yaşlı, 636 bin engelli olmak üzere toplam 1,4 milyon vatandaşın faydalanacağını belirterek, “2019 yılında vatandaşlarımıza yaklaşık 10 milyar TL ödeme gerçekleştirdik. Bu yıl bu tutarın yaklaşık 12 milyar TL’ye ulaşmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Evde bakım aylığından 535 bin kişi yararlanacak

Evde bakım hizmeti ödemelerinden de 535 bin engelli vatandaşın faydalanacağını vurgulayan Bakan Selçuk, toplamda 827 milyon TL ödeme yapılacağını söyledi.

Kaynak:TRT haber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER