SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

 HARRAN ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NE SON TEKNOLOJİ MR CİHAZI

 HARRAN ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NE SON TEKNOLOJİ MR CİHAZI
Bu haber 22 Eylül 2023 - 13:55 'de eklendi. 88.879 kez görüntülendi.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Radyoloji Anabilim Dalı vatandaşlara daha kaliteli ve nitelikli sağlık hizmeti sunmak amacıyla son teknoloji bir MR cihazını hizmete aldı.

 

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi vatandaşlara daha kaliteli ve kapsamlı sağlık hizmeti sunmak için sürekli yenilenme ve güncellenme çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu’nun göreve başlamasıyla birlikte daha kaliteli hizmet sunma vizyonuna bağlı olarak hastaneye nitelikli hekimlerin transferi, son model ekipmanların temini ile bölgenin gözde sağlık tesislerinden biri haline geldi.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Harran Üniversitesi Hastanesi Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Veysel Kaya, vatandaşlara daha nitelikli ve hızlı sağlık hizmeti vermek için sürekli olarak hastane olarak güncellendiklerini ifade etti.

 

Dr. Öğr. Üyesi Veysel Kaya, “Şanlıurfa halkına kaliteli ve nitelikli sağlık hizmeti verebilmek için son teknoloji bir MR cihazımız daha hizmet vermeye başladı. Harran Üniversitesi Hastanesi olarak her gün daha kaliteli ve nitelikli hizmet vermeye çalışan bir anlayışla yenilenmeye çalışıyoruz.

 

Bu bağlamda göreve geldiğinden itibaren hastanemizin gelişimine çok büyük katkı sunan sayın Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu ve Başhekimimiz Doç. Dr. İdris Kırhan hocalarımıza ve değerli siyasi büyüklerimizin hastanemize olan destekleri için teşekkür ediyoruz.  Sayın Rektörümüzün öncülüğünde hastanemizde vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunma anlayışıyla çalışıyoruz, kadro ve ekipman olarak güçleniyoruz” diye konuştu.

 

Dr. Öğr. Üyesi Veysel Kaya, Radyoloji Anabilim Dalına kazandırılan yeni MR cihazı ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Bünyemize aldığımız yeni MR cihazımız yüksek çekim gücü sayesinde daha kısa sürede daha yüksek kalitede görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Ayrıca cihazın içi geniş olduğu için hastaların MR çekimine daha rahat uyum sağlaması mümkün hale geliyor. Kapalı yerde kalma korkusu ve kilo fazlası olan hastaların da MR çektirmesine olanak tanıyor. Cihaz, tüm vücut, nörovasküler, anjiyo, ortopedik, abdominal, onkolojik MR ve kolanjiografi MR incelemeleri gibi birçok farklı çekim türünü destekliyor.

 

Yeni MR cihazımız ile birlikte randevu sürelerinin de kısaltılmasını hedefliyoruz. Daha hızlı ve kaliteli görüntüler elde edilmesiyle, günde ortalama 100-120 tetkik gerçekleştirilmesi mümkün hale geliyor. Bu sayede hastalara daha hızlı ve doğru teşhis hizmeti sunulabilecek. MR cihazımız manyetik rezonans teknolojisinin ulaştığı en yeni donanım ve teknolojiye sahip olup bu cihazla birlikte kaliteli ve hızlı teşhis hizmeti verebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

 

Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Kaya, yeni MR cihazı ile çekim fobisi olan çocuk hastalara anestezi hekimi gözetiminde anestezili MR çekimi uygulaması da yapılabileceğine dikkat çekerek, “Özellikle çocuk yaş grubu hastalar için anestezi altında MR çekimleri sadece Harran Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı’nda gerçekleştiriliyor. Şanlıurfa’da böylesine eşsiz bir hizmeti sunmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Doğru ve hızlı tanı koyabilmek için MR ve ileri düzey görüntüleme hizmetleri büyük önem taşımaktadır. Yeni MR cihazının hastanemize ve halkımıza hayırlı olmasını dileriz” dedi.

 

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İdris Kırhan, “Harran Üniversitesi Hastanesi olarak vatandaşlarımıza daha kaliteli ve hızlı hizmet verebilmek için cihazlarımızı yeniliyoruz. Bu kapsamda Radyoloji Anabilim Dalı bölümünde kullanılmak üzere yüksek kaliteli yeni bir MR cihazını kullanıma aldık. Yeni MR cihazı, yüksek çekim gücü sayesinde daha kısa sürede daha yüksek kalitede görüntüler elde edilmesini sağlıyor. MR cihazının hastanemize kazandırılmasında emeği geçen Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu’na teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Harran Üniversitesi Hastanesi, sağlık hizmetlerini sürekli olarak güncelleyerek ve teknolojiyi takip ederek bölge halkının sağlık ihtiyaçlarına daha iyi cevap verme konusundaki kararlılığını sürdürüyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER