15:48 - Seçil Erzan davasında yeni detay! İddianamede ortaya çıktı.
10:31 - Sağlık Bakanlığı’nda devir teslim!
18:15 - İzmir’in Ciğerleri Yanıyor: Orman Yangını Felaketi
22:05 - “Ben Babayım Sinema Filmi Doğunun ve Güneydoğunun Dramatik Hikayesi”
16:22 - “İzmirli Damla Alsaç, KinkBox’ta Dünya İkincisi Oldu”
18:11 - Aydın Tava Ciğer: Edirne’nin En Kaliteli Restoranı
10:01 - Fenerbahçe yönetiminden 50 milyon euro’luk golcüyü istedi!
12:14 - Urla’da Klasik Otomobilciler Festivali Coşkuyla Kutlandı
Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Yönetmen Murat Uygur, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Uygur, Yayınladığı mesajında: “Bir Cuma günü dualarla, kurbanlarla, Kur’an-ı Kerim ve Buhar-i Şerif tilavetleriyle açılan Büyük Millet Meclisi, Türk milletinin 20’nci yüzyıldaki en önemli adımı ve eseridir. Bundan tam 100 yıl önce Türk milleti esaret vaziyetini şiddetle ve kesin olarak reddederek vekillerini Ankara’da toplamış ve kendi kaderine kendisinin yön vereceğini ilan etmiştir. Vatan topraklarımızı aralarında pay edebilmek için haritalar üzerinde pazarlıkların yapıldığı sömürgeci güçlere ve işgalcilere, bin yıllık bir vatanı sahiplenen, savunan Türk milleti için geri çekilmek gibi bir seçeneğinin olmadığının tüm dünyaya göstergesidir.
Cumhuriyet ve bağımsızlığımızın simgesi olan, Kurtuluş savaşımızın mucizevi mücadelesine yön veren kararların alındığı TBMM’nin kuruluşunun, ülkemizin geleceği çocuklarımıza Ulu Önder tarafından armağan edilen bu anlamlı günün ulusumuz ve tüm dünya çocuklarına hayırlı olmasını diliyorum.
Tüm bu duygu ve düşüncelerle başta TBMM’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden tüm istiklal kahramanlarımız ile şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.
ABDULLAH YİĞİT-İSTANBUL