SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

Washington Post’tan liderlere çağrı: G-20 Zirvesine katılmayın

Washington Post’tan liderlere çağrı: G-20 Zirvesine katılmayın
Bu haber 02 Ekim 2020 - 11:21 'de eklendi. 64.632 kez görüntülendi.

ABD’li Washington Post (WP) gazetesi, Cemal Kaşıkçı cinayetinin ikinci yıl dönümünde G-20 liderlerine “Gelecek ay Suudi Arabistan’da düzenlenecek G-20 Zirvesine katılmayın” çağrısında bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen gazetelerinden Washington Post’ta “Cemal Kaşıkçı cinayetinden bu yana Suudi Arabistan’ın yöneticisinin zalimliği arttı” başlıklı bir yazı çıktı.

Gazetenin yayın kurulu tarafından yayımlanan yazıda Cemal Kaşıkçı cinayetinin üzerinden 2 yıl geçtiği hatırlatıldı. Buna karşın cinayet emri veren ve tertipleyenlerin hesap vermediği vurgulandı.

Riyad yönetimi için sert ifadelere yer verilen yazıda “Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve defakto yöneticisi Selman, rejimi ülkesinin modern tarihteki en zalim ve en suçlu rejimi haline getirdi” ifadesi kullanıldı.

Gelecek ay Suudi Arabistan’da düzenlenmesi planlanan G-20 Zirvesi için de çağrı yapılan yazıda, liderlere “zirveye katılmayın” denildi.

Aksi durumun “Selman’a gazetecileri öldürmekte ve kadın hakları savunucularına işkence etmekte özgürsün mesajı” olacağının altı çizildi.

Katledilen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın nişanlısı Hatice Cengiz de, gazete için kaleme aldığı makalede liderlere G-20 Zirvesine katılmama çağrısı yaptı.

Kaynak:TRT haber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER