SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

Kars’ta düğünler 2 saatle sınırlandırıldı

Kars’ta düğünler 2 saatle sınırlandırıldı
Bu haber 19 Ağustos 2020 - 17:01 'de eklendi. 13.494 kez görüntülendi.

Kars’ta yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında düğün, nişan, gelin alma ve kına organizasyonlarının 2 saatle sınırlandırılması kararlaştırıldı.

Kars Valiliğinden yapılan açıklamayada, İl Hıfzısıhha Kurulunca COVID-19 önlemleri çerçevesinde bazı kararlar alındığı ifade edildi.

Toplu organizasyonlar 2 saatle sınırlandırıldı

Kentte düğün, nişan, gelin alma, kına ve sünnet gibi toplu organizasyonların 2 saatle sınırlandırıldığı ifade edilen açıklamada, müzik yayınlarının da en geç saat 23.00’te sona ereceği bildirildi.

Düğün, nişan, gelin alma, kına organizasyonlarına 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanların katılmayacağı belirtilen açıklamada, düğünlerde toplu yemek verilmeyeceği kaydedildi.

Açıklamada, sosyal mesafeyi temin açısından, mahalle aralarında yapılan sokak düğünü, nişan, gelin alma, kına ve sünnetin daha geniş alanlara taşınabilmesi için uygun ve mümkün olması halinde okul bahçeleri tahsis edilebileceği bildirildi.

Cenaze ve defin işlemlerinde ise vefat eden kişinin 1, 2, 3. derece yakınlarından sınırlı sayıda katılıma izin verileceği kaydedilen açıklamada, 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanların cenaze ve taziyelere katılamayacağı belirtildi.

Kaynak:TRT haber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER