SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

TÜVTÜRK: Araç muayenesi için randevu ücretimiz yoktur

TÜVTÜRK: Araç muayenesi için randevu ücretimiz yoktur
Bu haber 23 Eylül 2020 - 13:06 'de eklendi. 64.616 kez görüntülendi.

Araç muayene şirketi TÜVTÜRK’ten “randevu ücreti” taleplerine karşı uyarı geldi. Muayene randevularının tüm araç sahiplerine ücretsiz olarak verildiği bir kez daha hatırlatıldı.

TÜVTÜRK’ten yapılan açıklamada, son günlerde farklı kişi ve kurumların, kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılıyla ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep ettiğine yönelik duyumlar olduğu hatırlatıldı.

Araç muayene randevularının TÜVTÜRK internet sitesi, çağrı merkezi ya da e-Devlet üzerinden tüm araç sahiplerine ücretsiz olarak verildiği belirtildi.

TÜVTÜRK’ün bunun dışında hiçbir internet sitesi ve çağrı merkezi ile bağı veya iş birliğinin bulunmadığı belirtilen açıklamada, “Araç sahiplerini bu internet siteleri ve çağrı merkezleriyle ilgili uyarmak, randevularını internet sitemiz ve çağrı merkezimizden ücretsiz alabileceklerini hatırlatmak isteriz” ifadesine yer verildi.

Açıklamada ayrıca TÜVTÜRK’ün Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın denetiminde Türkiye’de periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olduğu anımsatılarak, “Kurumumuzun ismini kullanarak vatandaşlarımızın mağdur olmasına ve yanlış yönlendirilmesine sebep olan kişi ve kuruluşlara karşı yürüttüğü yasal mücadelesine devam edecektir” denildi.

Kaynak:TRT haber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER