SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

Kendilerini doğuma yetiştiren polisin ismini bebeklerine verdiler

Kendilerini doğuma yetiştiren polisin ismini bebeklerine verdiler
Bu haber 07 Ağustos 2020 - 16:56 'de eklendi. 14.587 kez görüntülendi.

Gaziantep’in İslahiye ilçesinden doğum için Kahramanmaraş’a gelen ancak hastanenin yerini karıştırınca panik yaşayan ailenin yardımına polis ekipleri yetişti.

Gaziantep İslahiye’de yaşayan Güllü Demir, Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi yetkileriyle görüşerek, doğumu burada yapmaya karar verdi.

Doğum sancısı başlayan Demir, eşinin işte olması üzerine, kayınbabası ve kayınvalidesiyle hastanenin Kadın Doğum ve Çocuk Ek Hizmet binasına gitmek üzere Gaziantep’ten yola çıktı.

Kente giriş yaptıktan sonra hastanenin yerini bulamayan kayınbaba Şıh Mehmet Demir, yolda gördüğü trafik polislerinden yardım talep etti.

Fotoğraf: AA

Polisler sirenlerle yolu açtı

Bunun üzerine, polisler aracın sirenlerini açarak aileye hastaneye kadar eşlik etti.

Kısa sürede hastaneye ulaşan Demir ailesi, doğumun gerçekleşmesinin ardından, kendilerini hastaneye yetiştiren ekip aracının sürücüsü Mehmet Ayva’nın adını erkek bebeklerine verdi.

Güllü ve Ökkeş Demir çiftinin üçüncü çocuğu “Mehmet”, daha sonra ailesi tarafından evlerine götürüldü.

Ailenin hastaneye ulaşmasının ardından görev yerlerine dönen ekipler ise çocuğa polis memurunun adının verildiğini, cep telefonundan görüntülü konuşarak aldı.

“Bebek arabada doğabilirdi”

Şıh Mehmet Demir, hastaneye son anda yetiştiklerini belirterek, “Biraz daha geç kalınsaydı bebek arabada doğabilirdi. Bu yüzden polislerimize çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun” dedi.

Fotoğraf: AA

Doğum sonrasında hastanede polisleri aradığını ancak bulamadığını söyleyen Demir, şöyle konuştu:

“Bizi hastaneye yetiştiren polisin adının Mehmet olduğunu öğrendik. Biz de bebeğin adını Mehmet koyduk. İnşallah o da büyüyünce polis ağabeyleri gibi vatana millete hayırlı işler yapar.”

“İnsani görevimiz”

Polis memuru Mehmet Ayva ise telefonda görüştüğü Şıh Mehmet Demir’e teşekkür ederek, “Bu bizim hem polis olarak hem de insani olarak görevimizdi. Bebeğin ve annesinin sağlıklı olduğuna sevindik” dedi.

Kaynak:TRT haber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER