SON DAKİKA

Milliyet Haberleri | Gündemi Yakından Takip Edin
Corona

YÖK, üniversite tercihi yapacak öğrenciler için sanal fuar düzenleyecek

YÖK, üniversite tercihi yapacak öğrenciler için sanal fuar düzenleyecek
Bu haber 03 Ağustos 2020 - 17:29 'de eklendi. 197.695 kez görüntülendi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, “Üniversite tercih sürecini kolaylaştırmak, üniversitelerimizi dijital platformda size tanıtmak amacıyla ‘Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020’ adıyla fuar düzenleyeceğiz” dedi.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, öğrencileri Yükseköğretim Kurumları Sınavında gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik etti.

“Üniversitelerimizi dijital platformda size tanıtmak amacıyla fuar düzenleyeceğiz”

Öğrencilerin bugünlerde program ve üniversite tercihi bağlamında gelecekleri açısından önemli bir karar verme sürecinde olduklarını ifade eden Saraç, şunları kaydetti:

“İçinde bulunduğunuz şartları da dikkate alarak, üniversite tercihi yapacak adaylarımıza bu süreci kolaylaştırmak için ‘Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020’ adıyla üniversitelerimizi dijital platformda size tanıtmak amacıyla fuar düzenleyeceğiz. YÖK çatısı altında, 200 yükseköğretim kurumunun katılımı ile gerçekleştirilecek Sanal Fuarda, okumak istediğiniz üniversite ile ilgili merak ettiğiniz hususları canlı sohbet ortamında üniversitelerimizin yetkililerinden öğrenebileceksiniz. Bu Fuarın, tercih sürecinizi kolaylaştıracağına, daha doğru bir program ve üniversite tercihi yapabilmenize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Yapacağınız tercihin size, ailenize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Sanal fuar yarın başlıyor

YÖK’ün internet sitesinden yapılan açıklamada da dijital ortamda 4-7 Ağustos’ta düzenlenecek fuarda, yükseköğretim kurumlarındaki programlar, bölümler, konaklama ve burs imkanları, sosyal ve kültürel faaliyetler anlatılacak.

Kaynak:TRT haber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER