15:48 - Seçil Erzan davasında yeni detay! İddianamede ortaya çıktı.
10:31 - Sağlık Bakanlığı’nda devir teslim!
18:15 - İzmir’in Ciğerleri Yanıyor: Orman Yangını Felaketi
22:05 - “Ben Babayım Sinema Filmi Doğunun ve Güneydoğunun Dramatik Hikayesi”
16:22 - “İzmirli Damla Alsaç, KinkBox’ta Dünya İkincisi Oldu”
18:11 - Aydın Tava Ciğer: Edirne’nin En Kaliteli Restoranı
10:01 - Fenerbahçe yönetiminden 50 milyon euro’luk golcüyü istedi!
12:14 - Urla’da Klasik Otomobilciler Festivali Coşkuyla Kutlandı
Pazar günü gerçekleştirilecek olan Şanlıurfa Tabip Odası seçimleri öncesinde kırsal mahalle sağlık merkezlerini ziyaret eden Uzman Dr. Ziya Bağış’a destekler artarak devam ediyor.
Şanlıurfa Tabipler Odasının mevcut yönetiminin hekim hakları konusunda sessiz kalması ve oda işleyişinin amacının dışında seyrettiğini belirten kırsal mahalle sağlık merkezleri hekimleri Şanlıurfa Tabipler Odasının taze kana ihtiyacı olduğunu söylediler.
Kırsal mahalle sağlık merkezlerini ziyaret eden Tabipler Odası Başkanlığı adayı Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Ziya Bağış’a olan desteklerini dile getiren doktorlar, Odanın gerçek manada işleyişinin yeni yönetim ile olabileceğini belirttiler.
Gösterilen ilgiden oldukça memnun olan Tabipler Odası Başkanlığı adayı Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Ziya Bağış; “Köy aile sağlığı merkezlerinden, ilin büyük hastanelerine kadar gerek ben gerek Şanlıurfa hekim birliğindeki arkadaşlarımız çok sayıda doktora ulaştık. Tabip odasına üye olmayan meslektaşlarımız da dahil olmak üzere her hekimin fikirlerini aldık.
Gördük ki; hepimiz artık gerçek anlamda bir meslek örgütüne ihtiyaç duyuyoruz. Her bir hekimin mesleki anlamda ihtiyaç duyduğu dostluğu sağlayabileceğimize inanıyoruz. Yaşanan idari, hukuki sıkıntıları çözecek bir meslek kuruluşu olmayı hedefliyoruz. Bütün bunları kavgayla değil akılcılıkla ve çözüme odaklanarak başarıyla sonuçlandıracağız.
Tabip odasını siyasetten kurtarıp dostluk ortamına dönüştüreceğiz ve bu dostluklarımızı pekiştireceğiz. Üye olsun olmasın tüm hekimlerin çatısı olacağız. İhtiyaç duyulan bilimsel toplantıları tabip odası bünyesinde yapacak ve dinlenip sohbet edeceğimiz bir lokale kavuşacağız. Elele vererek herkesle barışık bir tabip odası yapacağız.” dedi.
Haber: Bülent KARACA